Медвинські скрижалі
Вівторок, 18.05.2021, 08:48
Меню сайту
Новини форуму
 • День села 2012 (0)
 • Випускники (4)
 • Зимові розваги (0)
 • Живопис (0)
 • Зустрічі (1)
 • Форма входу
  540 стор. в т. ч. 26 світлин
  Зміст книги в форматі PDF (512Kb)
   
  Збірка складається із 24 різних за об’ємом, тематикою, літературним рівнем і т. д. нарисів, статей, досліджень, розвідок, спогадів історичного спрямування про Медвин та його мешканців, а також коротких життєписів 12 непересічних медвинців (в т. ч. і декого з авторів збірки), уривків з трьох художніх творів, у яких фігурує Медвин, трьох мартирологів — списків медвинців, загиблих у Другій світовій війні, репресованих перед війною та закатованих більшовиками хлопців у 1920 році.
  До збірки також вміщено коротку конспективну історію України та роздуми до неї, 28 додатків (виписок з архівних документів, в т. ч. дві «судові» справи репресованих, деяких інформаційних довідок, списків прихожан медвинських храмів 1801 року, згаданих вище мартирологів тощо), хронологічну таблицю, покажчики імен та населених пунктів, які фігурують в збірці, невеликий словничок абревіатур та рідковживаних слів збірки, а також вступ, післямову та звернення до читачів з деякими коментарями до вміщених матеріалів.

  Уклали збірку Анатолій Листопад та Петро Гогуля, для художнього оформлення використані роботи Олександра Нечитайла та Івана Чернишенка, здійснив комп’ютерний набір та редагував Анатолій Листопад, комп’ютерна верстка Миколи Листопада.
  Автори матеріалів збірки: Ярослав Бόрис, Павло Бочилов, Василь Василенко, Микола Василенко, Віктор Глущенко, Петро Гогуля, Василь Голосний, Юрій Горліс-Горський, Юрій Дивнич (Лавріненко), Сотник Дніпровий, Іван Дубинець (Дубина), Віра Завальська, Роман Коваль, Галина Ковальська, Віктор Король, Григорій Косинка, Микола Кравченко, Михайло Кузмінов, Борис Левченко, Ніна Левченко, Іван Лисняк-Рудницький, Анатолій Листопад, Лариса Листопад, Ліда Миколенко, Кость Місевич, Андрій Нечитайло, Вадим Охріменко, Володимир Перерва, Анатолій Путченко, Оксана Салата, Ніна Смоляр, М. Устенко, Ганна Шамрай, П. Шинкар.
   
  Укладачам довелося добре попрацювати над базовим твором збірки - дослідженням Б. М. Левченка «Про минувшину Медвина», яке було написане у 1966р. і опубліковане з численними виправленнями та доповненнями відділу пропаганди та агітації Богуславського райкому компартії у «Нових рубежах» (так у ті часи називалася районна газета), доводячи його до початкового вигляду… Перу Бориса Митрофановича також належить нарис до 50-річчя медвинського самодіяльного театру, завдяки його самовідданій праці в різноманітних архівах до збірки ввійшла половина документів розділу «Додатки».
  Найбільше уваги у збірці приділяється вікопомному для медвинців 1920-му, року Медвинської республіки (дата початку повстання — 19 серпня — вибрана Днем села). і трагедії в балці біля Ковтунового ліску — вбивства восьми десятків безневинних хлопців-медвинців більшовицькими недолюдками. До розділу «Рік 1920-й» ввійшли відомий більшості медвинців нарис І. Дубинця «Горить Медвин», спогади одного з керівників повстанців М. Василенка «Мова про пережите» та ще вісім тематичних матеріалів, в тому числі три вірші.
  Вшановано у збірці і духовну сферу дослідженням В. Короля та ін. «Медвин: з православного минулого» — про церковну історію та спогадами про школу чотирьох медвинських вчительок.
  Збірка дає змогу довідатись про основні віхи життя декого з непересічних медвинців та кількох з авторів матеріалів збірки, про зміни кількості населення протягом останніх двох з половиною століть, за кого голосують медвинські виборці, яка торгівля була в Медвині 1912 року і багато іншого.

  Придбати книжку можна в офісі ТОВ «Агро-Богуславщина» (контора колгоспу) за адресою: вул. Леніна 1, с. Медвин Богуславського району Київської області, 09751.

  Поспішайте! Адже тираж книжки всього 1000 екземплярів.
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Календар
  «  Травень 2021  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  Архів записів
  Медвинські скрижалі © 2021   При використанні матеріалів сайту активне посилання на //medvun.at.ua обов'язкове! Конструктор сайтів - uCoz